Çağrı Merkezi: 0 545 856 70 32

Çekirdeğin faydaları nelerdir ? Muhteşem gıda çekirdeğin faydaları!

Çekirdeğin faydaları nelerdir ? Muhteşem gıda çekirdeğin faydaları!

Bağışıklık sisteminin dostu

Ay çekirdeği, güçlü bir bağışıklık sistemi için olmazsa olmaz maddelerden biri olan magnezyum açısından son derece zengin. Günde ortalama 1 avuç ay çekirdeği tüketerek hem damar ve kalp sağlığınızı hem de sinir sisteminizi koruyabilir, bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Antioksidan deposu

Ay çekirdeğinin içinde bulunan selenyum sayesinde tiroid sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca antioksidan etkisine sahip selenyum hem hücrelerin çoğalmasına yardımcı oluyor hem de saç, tırnak, göz, karaciğer ve kalp sağlığının korunmasına destek sunuyor.

 

İyi kolesterolün yükselmesine yardımcı

Kötü kolesterolden mi şikâyetçisiniz? Sağlıklı beslenme düzeninize ekleyeceğiniz ay çekirdeğiyle kötü kolesterol seviyenizi aşağı çekebilir ve kalp sağlığınızı koruma konusunda faydalı bir adım atabilirsiniz. Ay çekirdeği, içindeki kolesterolü kontrol eden fitosteroller sayesinde iyi kolesterolünüzün yükselmesine yardımcı oluyor.

 

Stresi azaltmada oldukça etkili

Günümüz dünyasında stres yönetimi ihtiyacımız da bir hayli fazla! İşte ay çekirdeğinin içindeki triptofan, tam da bu noktada imdadımıza yetişiyor ve bizi mutluluk hormonu serotoninle buluşturarak yüzümüzü güldürüyor!  Triptofan gerilimimizi azalıyor, anksiyete ve depresyona iyi geliyor.

Herhangi bir alerjiniz varsa bir uzmandan görüş almanızda fayda var!

🔽 SİPARİŞ VERMEK İÇİN 🔽

 

 

  

 

 

Yorum Yap