Çağrı Merkezi: 0 545 856 70 32

2020 Haziran - Blog

Her Gün 1 Yumurta Yemenin Faydaları
Her Gün 1 Yumurta Yemenin Faydaları
İster haşlayın, ister kızartın isterseniz de omlet yapın. Yumurta kahvaltıların baş kahramanlarından biridir.Yumurtalar sağlığımıza son derece yararlıdır. Hatta en sağlıklı yiyeceklerin içinde yumurta bulunur.İşte her gün bir yumurta yediğinizde vücudunuza sağladığı faydalar;
Mantarın faydaları
Mantarın faydaları
Mantar, besin değeri açısından oldukça zengin bir besindir. Özellikle mantarın kalorisinin düşük olması ve içerisinde lif ve protein bulundurması bu besini oldukça değerli kılmaktadır. Mantar sade tüketildiği gibi, yiyecekler ya da salatalar içerisinde de tüketilmektedir.
Balın faydaları nelerdir?
Balın faydaları nelerdir?
"Bal" insanlık tarihi boyunca var olmuş bir besindir. Arılar tahmini 20 milyon yıldır bal üretmektedirler.Balın faydaları saymakla bitmese de, sizler için genel başlıklarını özetlemeye çalıştık;
Tarçının faydaları nelerdir ?
Tarçının faydaları nelerdir ?
Birçok rahatsızlığa iyi gelen tarçın mutfaktaki tüketim alanı en geniş baharatlar arasında yer tutuyor. Kolesterol, yüksek şeker ve migren ağrılarına iyi geldiği bilinen tarçın uzmanlar tarafından da öneriliyor.
Ekşi Maya Nasıl Yapılır?
Ekşi Maya Nasıl Yapılır?
Ekşi maya son yılların popüler malzemelerinden biri olduğu kesin. Pandemi döneminde ev yapımı bir çok ürüne talep attı. Bir çok ürünü artık kendimiz yapmaya gayret gösteriyoruz. Ekşi maya ile yapılan ekmekler ve hamur işleri hem lezzetli hem de sağlıklıdır. Bununla birlikte ekşi mayalı ürünler besleyicilik özelliğiyle de öne çıkıyor. Uzun saatler boyunca tok tutan ekşi mayalı gıdalar, artık ülkemizde de fazlasıyla tercih ediliyor.
Tereyağının Faydaları Nelerdir ?
Tereyağının Faydaları Nelerdir ?
İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip olan tereyağı, insanların inek koyun gibi hayvanları evcilleştirmesi ile ortaya çıkan muhteşem bir lezzettir.